Slovenské virtuálne krídla

svkSVK-Squadron vznikla v roku 2003 ako 1. Virtuálna letka lietajúca na simulátore LockOn, ktorý je označovaný ako predchodca súčasného Digital Combat Simulator – DCS. Letka prešla mnohými zmenami a bola a je domovom desiatok českých aj slovenských virtuálnych pilotov, ktorých spájala láska k letectvu a lietaniu. Virtuálny priestor umožňuje  nadšencom amatérom, VFR pilotom, či vojenským pilotom vo výslužbe napĺňať svoje sny a lietať na strojoch ako Su-27, F-15, Su-25 a mnoho ďalších.

cropped-Screen_150916_101352.jpg


SVK Squadron tvorí priestor pre Čechov aj Slovákov ktorí majú chuť si spoločne zalietať pre zábavu, ako aj stretnúť sa a naučiť sa niečo z reálneho lietania od pilotov z komunity či tých ktorých je možné stretnúť na našich akciách.

cropped-270.jpg


Svoje umenie predviedli členovia SVK-Squadron na Národných leteckých dňoch v rokoch 2007,2008,2009 a 2010. Spoločne so spriatelenými virtuálnymi letkami sme ukázali verejnosti aké sú možnosti moderných simulátorov.

Ak máte chuť sa niečo nové naučiť, zabaviť sa, brány SVK-Squadron sú vám otvorené!


A-10A-1

Pravidlá letky SVK-squadron

  1. Všetci členovia letky musia pred volacím znakom používať SVK, čo znamená Slovenské Virtuálne Krídla. Nečlenov žiadame, aby pred svojim volacím znakom SVK nepoužívali. Ďakujeme.
  2. Všetci členovia letky sa musia previdelne zúčastňovať tréningov, ostrých misií a všetkých letových akcií, pokiaľ je to možné.
  3. Nepoužívať vulgárne výrazy ani nié slová, ktoré by mohli zúčastnených urážať, alebo ináč poškodzovať. To platí aj pre nečlenov, ktorí s letkou lietajú.
  4. Pri lietaní sa vždy riadiť príkazmi leadera.
  5. Pri lietaní všetci členovia kooperujú a pomáhajú si, nikto neletí „na vlastnú päsť“.
  6. Pri vstupe na komunikačný kanál Teamspeak (TS) SVK letky je slušnosťou každého pozdraviť a komunikovať s ostatnými. To platí aj pre nečlenov, ktorí s letkou lietajú.
  7. Pri ostrom lietaní sa riadiť pravidlami komunikácie. V žiadnom prípade nezaťažovať komunikačný kanál debatami, ktoré sa netýkajú aktuálneho diania v misii.
  8. Pred ostrou misiou je nutnosťou každého zúčastniť sa briefingu a podrobne sa s misiou oboznámiť.
  9. Po ostrej misii sa každý pilot zúčastní debriefingu na ktorom kapitán zhodnotí úspešnosť misie, plusy a mínusy, a stručne ohodnotí výkon jednotlivých aktérov.
  10. Všetci členovia SVK letky musia rešpektovať tieto pravidlá a podriadiť sa nim.