Frequently Asked Questions – často kladené otázky

faq

 • Ako sa k vám môžem pridať?
 • Ako sa môžem stať členom letky SVK-squadron?
 • Kde a kedy vás môžem nájsť?
 • Čo potrebujem na to aby som mohol s vami lietať?
 • Prečo sú časy v kalendári zobrazené zle?
 • Prečo články chýbajú, alebo nie sú preložené?
 • Prečo nemám vždy tie isté práva na Teamspeak serveri?
Ako sa k vám môžem pridať?

To je jednoduché: začni s nami lietať! Príď v niektorý deň pred začiatkom nášho pravidelného tréningu na náš Teamspeak-server, radi ťa privítame. Ale predovšetkým, vytvor si svoj osobný účet na tejto web-stránke (ak si to ešte neurobil). Umožní ti to prístup na ďalšie časti web-stránky, ktoré su

vyhradené registrovaným užívateľom.

Ako sa môžem stať členom letky SVK-squadron?

Screen_150721_154619

V prvom rade, začni s nami lietať. Prichádzaj na naše pravidelné tréningy, zúčastňuj sa misií a my budeme sledovať, ako si počínaš. Po určitom čase (ktorý nie je presne stanovený) môžeš dostať oficiálnu ponuku stať sa členom našej letky. Nemusíš sa obávať, nie je na to potrebné dosiahnuť žiadnu určitú zručnosť, máme v letke nováčikov aj veteránov. Dôležitejšie je to, ako medzi nás zapadneš. Okrem toho, asi sa ešte nestalo, že by niekomu nebolo umožnené vstúpit do našej letky napriek tomu že o to mal zájem.

Kde a kedy vás môžem nájsť?

Mávame pravidelné tréningy každú stredu a nedeľu, od 20:00 do ~22:00 (stredoeurópske časové pásmo). Obvykle sa stretávame asi 15 minút pred začiatkom na našom Teamspeak3-serveri (doménová adresa “talk.svk-squadron.com”, port štandartný 9987, anonymous login). Do hlavného kanála sa dostaneš bez hesla. My si ťa tam všimneme, a presunieme do nášho tréningového kanála.

Čo potrebujem na to aby som mohol s vami lietať?
 1. Primerane výkonný počítač
 2. Nainštalovanú hru “Lock On: Flaming Cliffs” (+posledný patch)
 3. Nainštalovaný Teamspeak klient
 4. Internetové pripojenie (aspoň 256kbps up/down)
 5. Slúchadlá (alebo reproduktory) a mikrofón
 6. Dobrý joystick je vrele odporúčany
 7. Znalosť aspoň jedného z týchto jazykov: slovenský, český, anglický
 8. Dobrú náladu, zmysel pre humor, a rešpekt voči ostatným
dcs-logo
Prečo sú časy v kalendári zobrazené zle?

Tento server používa ako vlastnú časovú zónu tzv. “Coordinated Universal Time” (UTC), co je v podstate to isté ako “Greenwich Mean Time” (GMT). Je to tiež defaultný čas pre anonymného návštevníka web-stránky. Keď si vytvoríš svoje konto na tomto serveri, choď do “Môj_účet”, prepni na “Upraviť”, prelistuj dole na “Lokálne_nastavenia” a pod “Prednastavené_časové_pásmo” si vyber svoje lokálne časové pásmo, napríklad “Europe/Prague”. Keď sa neskôr prihlásiš, uvidíš v kalendári správne časy pre všetky udalosti, prepočítané do tvojej časovej zóny. A keď vytvoríš dajakú udalosť pre kalendár vo svojom lokálnom čase, všetci prihlásení užívatelia ich budú mať prepočítané do svojho lokálneho času. Len si zapamätaj: kým sa neprihlásiš, všetky časy sú vždy v UTC/GMT.

Prečo články chýbajú, alebo nie sú preložené?

Sú dva možné dôvody prečo je to tak:

 1. Článok bol vytvorený v určitom jazyku, a nebol preložený do ostatných. Potom sa článok na stránke zobrazí len vtedy, keď prepneš jazyk web-stránky do verzie, v ktorej bol článok vytvorený. Na ostatných jazykových verziách web-stránky bude chýbať. Riešenie: požiadaj autora, aby článok preložil do iných jazykov! Alebo v prípade ak článok nechce prekladať do iných verzií, nech prepne jazykové nastavenie článku na “nezávislé od jazyka”.
 2. Článok bol vytvorený s nastavením “nezávislé od jazyka” (a je potom jedno v akom jazyku bol napísany). Takýto článok ani nie je možne preložiť, a táto jedna verzia sa zobrazí vždy, nezávisle na tom ako prepnete jazykové nastavenie web-stránky. Riešenie: požiadaj autora aby prepol veziu článku z “nezávislé od jazyka” do správneho jazyka v ktorom je článok napísany, a preložil ho do ostatných.

V každom prípade ti môže pomôcť aj to, keď sa začneš učiť cudzie jazyky! 🙂

Prečo nemám vždy tie isté práva na Teamspeak serveri?

Pravdepodobne sa prihlasuješ na náš (alebo hocijaký iný) Teamspea3-server z rôznych počítačov alebo systémov. Teamspeak3 nepoužíva na autentifikáciu “login” a “heslo” ako to bolo u Teamspeak2. Namiesto toho používa unikátny identifikátor, tzv. “Unique-ID”. Ten je pre každého užívateľa automaticky vygenerovaný Teamspeak-klientom. Prirodzene, identifikátory vygenerované na rôznych systémoch/počítačoch nie sú rovnaké. Ale môžeš si svoj identifikátor preniesť:

 1. V Teamspeak3-klientovi klikni na Settings > Identities
 2. Vyber identitu ktorú chceš exportovať (obvykle Default)
 3. Klikni na Export v pravom hornom rohu
 4. Vyber si súbor kam sa identifikátor uloží
 5. Naštartuj iný počítač/systém
 6. Choď na Settings > Identities
 7. Vyber identitu, pre ktorú chceš importovať identifikátor
 8. Zvoľ Import
 9. Vyber ini-súbor, do ktorého si predtým identifikátor exportoval

Toto ti umožní byť pre Teamspeak3-server stále “tým istým”, a mať teda stále rovnaké práva ktoré ti boli administrátorom priradené, bez ohľadu na to, z ktorého počítača/systému sa prihlasuješ.